NİÇİN BİZ?

Son teknolojiyi takip eden, tam teşekküllü bir sağlık merkezi olan, Friends Moda Veteriner Polikliniği,  minik dostlarımıza 7/ 24 kesintisiz hekimlik hizmeti vermektedir.

Bizim için her hayat kutsaldır, ayırım yapmayız.

Hastalarımızın her birinin, yaşam hakkına saygı duyarak, çok yönlü olarak, tekrar sağlıklarına kavuşmaları için uğraşırız. Bu, bizim hizmet anlayışımızdır.Hiç bir zaman hekimlik kavramından ve doktrininden ödün vermeden, bilgimizin sınırlarını zorlar, neyi bilmediğimizi tespit edip, bu konuda, eğer gerekiyorsa, danışma alırız.

 • Her hasta bizim için özel vakadır, yaşam kalitelerini arttırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız
 • Güvenilir,köklü,yenilikçi,araştırmacı olmamız.
 • Teknolojik gelişmeleri takip etmemiz.24 saat kesintisiz hizmet alabilmeleri.
 • Uzman ve güler yüzlü bir personel yapısına sahip olmamız.
 • Pet sahibini anlaşılır bir şakilde bilgilendirmemiz. Bizlerinde birer pet sahibi olmamız dolayısıyla empati kurabilmemiz.
 • Teşhis yöntemlerini doğru ve yerinde kullanmamız.
 • Çok ciddi vakalarda tatminkar sonuç alabilmek için sınırları zorlamamız tercih edime sebeplerinden bazılarıdır.
 • Genelde geriatrik ve ağır hastalıklarda ,bir sonuca ulaşılamamış vakalarda tavsiye üzerine gelen pet sahipleri petlerinin sağlıklarına kavuşması sonuçunda çok memnun kalmaktadırlar.
 • Pet sahiplerinin gözüne ilk olarak çarpan gösterdiğimiz ilgi ve hijyene verdiğimiz önem.
 • Bünyemizde gerçekleştirdiğimiz gerek dahiliye, gerek Cerrahi operasyonlardaki( ortopedi ve yumuşak doku) başarılarımız, pet sahibinin gözünde bu güveni sağlamamızın en büyük etkeni.
 • Bünyemiz içerisinde gerek görüntüleme, gerek laboratuar teşhis yöntemlerini, tüm cerrahi müdahaleleri gerçekleştirebildiğimiz alet, ekipman, bilgi ve yeteneğe sahip olmamız bir başka etken.

Haftanın 7 günü 24 saat açık olmamız ve hasta sahiplerinin bize 7 gün 24 saat ulaşabiliyor olması onlarda büyük bir rahatlık sağlamakta. Biz Friends ailesi olarak aramızda ki dayanışma ve sevgi bağlarını müşterilerimize de yansıtmaktayız.. Veteriner Hekimliğin durağan bir meslek olmaması ve sürekli gelişmesi, bizlerin de gelişmemize olanak tanıyor. Bunun için,biz FMVP Vet Hekimleri olarak, yeni gelişmeleri takip etmek, ve kendimizi sürekli geliştirmek zorundayız, ulusal ve uluslararası  kongrelere katılmak, yeni yayınları takip etmek, kurs ve meslek içi eğitimlere gitmek de bu gelişimin bir parçası.

Poliklinik olarak yeniliklere açığız ve şanslı bir azınlık olarak teknolojinin bize sunduğu en son yenilikleri hekimliğimizde kullanma fırsatını buluyoruz.

Bilginin öneminin farkındayız. Konsültasyon konusunda hassasız ve bunu gerçekleştirmek için diğer Hekim arkadaşlarımızla bağlantılarımıza önem vermekteyiz.

 

POLİKLİNİĞİMİZ

Polikliniğimiz modern sağlık hizmeti veren, tam teşekküllü bir sağlık merkezidir. Polikliniğimizin bütün faaliyetlerini kordine eden arkadaşımız Tuğba danışmanın yanında güler yüzü ve şen kahkahaları ile  bizlerin zaman zaman tükenmekte olan enerjisini şarj eden bir dinamo gibidir.

Aynı zamanda Herkül isimli bir Jack Russelı olan arkadaımız hasta sahipleri ile kurduğu empati sayesinde ilişkilerimize başka bir boyut katmaktadır.Tuğba’nın asistanlığını zaman zaman agresifi tavırları ile ön plana çıkan köpeğimiz COCO SHANEL yapmaktadır. Bu görevi uzun seneler köpek saldırısı sonunda vefat edene kadar kedimiz Kezban ile berabaer yürütmüştü.

 

MUAYENE ODALARI

380 metrekarelik polikliniğimizde muayene odaları aynı anda birden fazla hasta muayene etme olanağı sağlıyor. Muayene salonlarımızda her an acil müdahale yapılabilecek ekipmanlarımız ile ve bir hastanın jinekolojik muayenesinden oftalmolojik muayenesine kadar kullanılabilecek tüm ekipmanlarla donatılmıştır. Bunun verdiği güvenle gelen hastalarımızın burada muayeneleri ve teşhis ve tedavileri detaylı olarak yapılmaktadır.

Muayene odalarımızda minik dostlarımızı rahatlıkla muayene edebileceğimiz ve rahatlıkla dolaşabileceği ,veteriner hekim stersi yaşamayacağı odalardır. İri cüsseli dostlarımız için tüm muayene masaları hidroliklidir.

Friends Moda Veteriner polikliniğinde , dostlarınızın her türlü dahili hastalığı, genel muayene ardından şüphelenilen problemlere yönelik teşhis materyalleri laboratuvar ,radyoloji,mikrobiyoloji , v.b.kullanılarak ve deneyimlerimiz doğrultusunda,  deneyimli ve donanımlı hekimlerimizce  teşhis ve tedavi olanağı bulmaktadır.

Unutulmamalıdır ki teşhis tedavinin yarısıdır. Teşhise ulaşılmasının ardından, hastaya özel hazırlanan tedavi protokolleri,  profesyonelce uygulanır.

 

DİJİTAL RÖNTGEN

Radyoloji bölümünde:  tüm radyografik incelemelerde dijital görüntüleme sistemi kullanılmaktadır.. Tüm radyografik incelemeler Son teknoloji dijital röntgen sistemimizde fosfor plaklar üzerinde elde edilen görüntüler Veteriner amaçlı üretilmiş “KODAK VİTA CR SYSTEM” tarayıcıda 10 pixel/mm yüksek çözünürlükte taranmakta ve ““EXAMION AQS VETERINER DIAGNOSTIK WORKS STATION” görüntü işleme yazılımıyla elde edilen dijital görüntü, bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Böylece kemik ve yumuşak dokuya ait tanısal detayların tek bir çekimle mükemmel bir şekilde görüntülenmesi sağlanır. Elde edilen görüntüler üzerinde birçok ölçüm, ayarlama, filtreleme ve spesifik renklendirmeler yapılabilmektedir. Kullanılan bu sistem sayesinde bir radyografide görülebilecek hiçbir ayrıntı gözden kaçmamaktadır.görüntüler hasta sahiplerine cd ile verilmekte ve ayrıca bilgisayar ortamında saklanabilmektedir
“EXAMION AQS VETERINER DIAGNOSTIK WORKS STATION” programı sayesinde; büyük ırk yavrularında sıklıkla karşılaşılan Kalça Displazisi’nin (kalça çıkığı) erken teşhisi amacıyla, distraksiyon yöntemiyle çekilen radyografilerde, kalça çıkığı derecesini belirleyen açı ölçümleri digital ortamda yapılabilmektedir. Kalp hastalıklarının teşhisi için çekilen kardiak radyografilerde, kalbin kardiovasküler yapısı, büyüklük, pozisyon ve şekli, kalp yetersizliğinin derecesi ve kardiak nedenli olmayan durumlar da saptanabilmektedir.

DAHİLİYE

Friends Moda Veteriner polikliniğinde , dostlarınızın her türlü dahili hastalığı, genel muayene ardından şüphelenilen problemlere yönelik teşhis materyalleri laboratuvar ,radyoloji,mikrobiyoloji , v.b.kullanılarak ve deneyimlerimiz doğrultusunda,  deneyimli ve donanımlı hekimlerimizce  teşhis ve tedavi olanağı bulmaktadır.

Unutulmamalıdır ki teşhis tedavinin yarısıdır.

Teşhise ulaşılmasının ardından, hastaya özel hazırlanan tedavi protokolleri,  profesyonelce uygulanır.

 

CERRAHİ

Friends Moda Veteriner polikliniğinde  ameliyathanemizi ultrviyole lambaları ile her operasyon öncesi siterilize edilerek güvenli operasyon ortamı yaratılmaktadır. Her türlü genel(mide,barsak,idrar kesesi,prostat,diyafram fıtığı,dalak,karaciğer,dişi ve erkek kısırlaştırmaları,sezeryan,yumuşak doku operasyonları,tumor ekstripasyonları,göz ,kulak operasyonları v.b.) ve  kırık,çapraz bağ,TPO, gibi ortopedik operasyonlar kapalı devre anestezi cihazı ile isofloran gaz anestezisi kullanılarak yapılmaktadır. Operasyon süresince hastalarımız, hasta başı monitörüne bağlanır. Bu sayede hastanın oksijen saturasyonu, solunumu, vücut ısısı , elektrokardiyogramı,ve tansiyonu takip edilir.

 

LABORATUAR

Friends Moda Veteriner polikliniği Laboratuarımızda yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede hastanın genel sağlık profilini (kan biyokimyasal analizleri ve hemoğramını)çıkarıp buna göre hızlı bir şekilde tedaviye başlama olanağına sahibiz.

Friends moda veteriner polikliniği bünyesinde kurulu laboratuarımızda, dostlarınızın muayenesi sonrasında teşhis için ihtiyaç duyulabilecek tüm kan biyokimyasal analizleri,hemogramı  ve  idrar analizleri, deri kazıntı ve gaita (dışkı) muayeneleri,speed elisa testlerle bazı virütik hastalıkların tanısı , sedimentasyon tayini, , antibiyogram,mantar ve bakteriyolojik ekimler, serolojik testler yapılmaktadır. Hormon testleri anlaşmalı olduğumuz Veteriner Laboratuarında yaptırılmaktadır  Histolojik ve patolojik incelemeler anlaşmalı olduğumuz  Konusunda çok deneyimli ve uzman  Prof.Dr.Veteriner hekim patologlar tarafından yapılmaktadır..

Laboratuvarımız dostlarınızın problemlerinin teşhis edilebilmesi için gerekli tüm kan ve idrar tahlillerini kendi bünyesinde gerçekleştirebilen az sayıdaki veteriner sağlık merkezinden biridir.Tüm dünyada kendini Veteriner Laboratuvarda ispatlamış olan İDEXX firmasının laboratuar sistemi polikliniğimizde kurulmuştur.Bu sistem İDEXX’in  VetLab Station sistemi ile birbirine bağlanmış ve kalibrasyonları online olarak Kanada zaman zaman Hollandadan yapılmaktadır.Bu sistem içerisinde IDEXX laser Cyte, IDEXX VET TEST 8008,VET LAB UA cihazlarından oluşmaktadır.

Hemogram (tam kan sayımı)veteriner kullanım için üretilmiş IDEXX laser Cyte cihazı ile yapılmaktadır.Bunda 24 değişik parametreye bakılmaktadır.

Friends moda veteriner polikliniği biyokimsayal kan analizleri için veteriner kullanım için üretilmiş IDEXX VET TEST 8008 cihazı ve MİCROLAB 200 spectrofotometre kullanılmaktadır. Bu testlerle hastalarımızın böbrek ve karaciğer fonksiyonlarını, kan şeker seviyelerini(Glukoz), Ca,Kollesterol, trigliserit,Amonyak,BUN,Kreatin ,Fosfor,Total protein,Amilaz,Lipaz,Laktik asit,CK,ALP,AST,GGT,LDH,,albumin,globulin, değerleri ,İdrarda İdrar protein  keratin oranı  v.b. çok kısa sürede test edebiliyoruz.ve böylece birçok organın durumu hakkında bilgi edinebiliyoruz.

VET LAB UA cihazında tam idrar muayenesi yapılmaktadır.

 

ULTRASON

Friends Moda Veteriner polikliniğinde  ultrasonografik incelemerde SIEMENS/ SONOLINE LX  marka 5 megahertz  Linear problu cihazımız ve MİNDRAY DP3300 multiple problu ultrasonumuz  ile tüm abdominal (karın) organları, karaciğer, böbrek, idrar kesesi, prostat, kalp, safra kesesi, dalak, gibi organ kontrollerinde ve gebelik teşhisinde ve uterus problemleri görüntülenebilmektedir ve problemlerin anında teşhisi yapılabilmektedir.

 

 

DİŞ ÜNİTESİ

Köpek ve kedilerin genel sağlık durumunun önemli bir kısmı, ve hayvan sahipleri tarafından genellikle unutulan husus  diş bakımıdır. Düzenli Veteriner Hekim kontrolleri diş muayenelerini de kapsamalıdır. Sindirimin başlangıç noktası olan ağız ‘ın hayvanın sağlıklı olması için sağlıklı olması gerekir. Enfekte ağızda biriken bakteriler vücuda yayılarak kalp ve böbrek hastalığına kadar bir çok organ ve sistemde problemlere neden olabilmektedir. Bu organların işlevini yapamaması orta yaş üstü petlerde hastalık ve ölüm nedenlerinin en önemlilerindendir. Üstüne üstlük periodontal hastalık acı verir ve iştah kaybı ve bazı yiyecekleri yiyememeye neden olur. Dişlerde bulunan tartar ve çürükler kötü bir ağız kokusuna ,diş eti enfeksiyonlarına neden olur. ağız ve burun etrafı hassaslaşabilir

Ağız ve diş sağlığı beslenme ve sindirimde büyük bir önem teşkil etmektedir..Bu nedenle problemli dişlerin düzenli aralıklarla temizlik ve bakımlarının yapılması ve en önemlisi hastanın henüz tartar oluşmadan günlük ağız ve diş bakım ürünlerini kullanmaya alıştırılması son derece önemlidir.

Polikliniğimizde diş taşı temizliği, diş çekimi, diş dolgusu ve diş revizyonları yapılmaktadır.

 

YOĞUN BAKIM

Hasta veya Operasyon sonrası minik dostlarımız yoğun bakım bölümünde 24 saat Veteriner Hekim  gözetimi altında tutulmakta ve tedavileri, post operatif bakımları gerçekleştirilmektedir. Yoğun bakım ünitesi barınakları tamamen paslanmaz çelikten onların rahat edebileceği boyutlarda yapılmış tır.Yoğun bakım ünitemiz ultraviyole lambaları ile sterilize edilerek kapalı devre yayınla 24 saat izlenilmektedir.Yoğun bakımımıza 7 köpek 8 kedi aynı anda hospitalize edebilmekteyiz.Operasyon sonrası kritik durumdaki hastalarımız için, veteriner kullanımına özel olarak hazırlanmış PET PAVİLİON ICU(İNTENENSİVE CARE UNIT).marka 2 adet kuvöz  kullanılarak hastalarımızın oksijenizasyonu, nem dengesi ve nebulizasyonu sağlanmakta, vücut ısıları kontrol altında tutulmaktadır.

 

KORUYUCU HEKİMLİK

Koruyucu hekimlik hijyenden başlayarak beslenme , aşılama ve antiparaziter tedavileri içeren geniş yelpazesi olan önemli konulardır.
Biz Friends Moda Veteriner polikliniği olarak polikliniğimizin kapısından ve içeride tüm salonlarımızda  kullandığımız ekipmanlarda maxsimum hijyene önem vermekteyiz.Böylece poliklinik içerisinde kontaminasyon riski ortadan kaldırılmaktadır

Friends Moda Veteriner polikliniğinde tüm hastalarının aşılama ve paraziter mücadele programları bilgisayar programımıza kaydedilir ve bu program tarafından takip edilir. Hasta sahiplerimiz kedi ve köpeklerinin aşılama programları konusunda telefon veya e-mail  yolu ile  randevuları zamanı geldiğinde hasta sahiplerimize hatırlatılır.hazırladığımız çeşitli bilgilendirici broşürler ve hekim muayenesi sırasında hekimlerimiz tarafından Hijene özen gösterilmesinin önemi, Aşılamaların, iç ve dış paraziter uygulamaların düzenli takiplerinin yapılması ve düzenli sağlık taramaları ile erken teşhisin sağlanması hastalarımızın daha sağlıklı, daha uzun, daha konforlu bir yaşam sürmeleri  için hasta sahiplerimiz bilgilendirilmektedir.

 

KEDİ PANSİYONU

Kediler yaşadıkları ortama sahip çıkan ve o ortamdan ayrılmaktan hoşlanmayan canlılardır. Pansiyonumuzdaki ana tema bu prensip üzerine kurulmuştur.1989 dan beri meslek hayatımda gözlemlediğim gelişmeler sonucunda böyle bir pansiyonu oluşturdum. Ben bu pansiyonu kurduğumda dünyada dahi böyle serbest kedi pansiyonu örneği yoktu yani ilk kez ben böyle bir olguyu gündeme getirdim veya benim aklıma geldi..

Kediler burada daha sosyal olmayı öğreniyorlar.

Biliyorsunuz her sokağın kendine ait kedisi vardır. Bir kedinin başka sokağa gelip avlanması yaşaması veya çapkınlık yapması çok ciddi mücadeleler sonucunda kendini kabullendirmesi ile olur. Sokaktaki bu mücadele bazen ölümle bile sonuçlanabilmektedir. Kediler anlaşıldığı gibi kendi ortamlarına başka canlıların girmesinden pek hoşlanmazlar. Fakat bizim burası onlar için yabancı bir ortam olduğundan burada başka kedilerle ayını ortamda yaşamayı öğreniyorlar veya birbirlerini görmemezlikten geliyorlar. Burada her kediye ait bir ev var ve ev sayısı kadar kediyi pansiyonumuza kabul ediyoruz. İlk gün genelde evlerden birisine sahiplenip ortamı tanımaları ve o ortama adaptasyonla geçiriyorlar. Zaman zaman kavgalar olmuyor değil o zaman biz kavganın nedenini anlamaya çalışıyoruz. Eğer başarısız olursak kavgayı çıkaranı maalesef ayırmak zorunda kalıyoruz. Bazen birkaç kedi grup oluşturup diğer yeni gelen kediyi kabul etmek istemiyorlar. O zaman bu grubu ayırıp grubun her bir elemanı ile yeni geleni tanıştırıyoruz ve ona en çok sevebileceği oyuncak,ödül şekerlemeleri veya mama  vererek” bir nevi terapi yapıyoruz” ona iyi kedi olursa bunlara sahip olabileceğini öğretiyoruz. Böylece  onun daha sosyal bir yaşamın penceresini açmasına yardımcı oluyoruz.  Bu işlemler yapılırken mutlaka yanında bir hekim arkadaşımız bulunmaktadır. Bazen klasik müzik dinletiyoruz  o zaman dahi rahatlıyorlar.

Pansiyonumuz bir oda şeklinde kedilerin rahatlıkla tırmanabilecekleri odalar ve evlerden oluşuyor.

Hangi koşullarda kabul ediyoruz ?

Tüm aşıları tamamlanmış (Kuduz,karma,leukemia),antiparaziter tedavileri ve pire mücadeleleri yapılmış sağlık olarak herhangi bir problemi olmayan kedileri kabul ediyoruz. Kabul etmeden genel bir muayeneden geçirerek kabul edip edemeyeceğimize karar veriyoruz. Kızgınlık dönemindeki dişi veya erkekleri kabul etmiyoruz. Kısırlaştırılmış kediler her zaman tercih nedenimizdir.

Mutlaka rezervasyon yapılması gerekiyor.

PET KUAFÖRÜ

Profesyonel pet kuaförümüz kediniz ve köpeğiniz için gerekli olan bakımı itina ile yapmaktadır.Cuma günleri hariç diğer günlerde saat 09.00-19.00 arasında randevu alınarak minik dostlarınız hijyenik koşullarda anestezi kullanılmadan traş ve banyo ile güzelleşirken sizlerde deneyimli personelimizin onlara nasıl davrandığını kapalı devre yayından izleyebileceksiniz.

 

PET SHOP

Pet shop’ bölümünde geniş ürün yelpazesi ile minik dostlarınızın profesyonel hazırmamaları,diyet mamaları ve her türlü pet aksesuarlarını haftanın 7 günü 24 saat temin edebilmektesiniz.